Skip Navigation Links    

گروه باستان شناسی دانشگاه مارلیک در سال 1386 به عنوان اولین مجموعه دانشگاهی در شمال ایران اقدام به جذب دانشجو کرد. شمال کشور از منظر باستان شناسی منطقه ای ناشناخته بوده و علم باستان شناسی اطلاعات بسیار محدودی در این زمینه داشته است. دانشگاه مارلیک با همراهی عزیزانی از دانشگاه های مطرح کشور و برای رفع برخی سوالات باستان شناسی ایران در منطقه با انجام پروژه های دانشگاهی و تربیت دانشجو تأسیس شد. در این زمینه پژوهشهای خوبی نیز در قالب کاوشها و بررسیهای باستان شناختی و پایان نامه های دانشجویان به انجام رسید. این دانشگاه اولین دوره دانشجویان خود را در مقطع کارشناسی در سال 1386 جذب کرد. در سال 1389 اولین گروه دانشجویان در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به تحصیل شدند و اولین گروه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه در مهرماه 1390 جذب شدند. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه هم اکنون در دانشگاه های دولتی و غیردولتی در مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و یا مشغول به تحصیل هستند که این موفقیت را مدیون مرهون تلاش مجموعه و همراهی اساتید، همکاران و دانشجویان گروه هستیم. در پایان لازم است از عزیزانی که راه اندازی و توسعه گروه باستان شناسی دانشگاه مارلیک نقش بسزایی داشته اند تشکر و قدردانی شود: آقایان دکتر سید مهدی موسوی کوهپر، دانشیار گروه باستان شناسی دانشگاه تربیت مدرس؛ آقای دکتر رحمت عباس نژاد سرستی، استادیار گروه باستان شناسی دانشگاه مازندران؛ آقای دکتر حسن هاشمی زرج آباد، استادیار گروه باستان شناسی دانشگاه بیرجند. 


دانشجویان عزیزی که با استاد زیوری کلاس دارند توجه داشته باشند کلاسهای ایشان در روز دوشنبه بیستم مهر تشکیل نخواهد شد. برنامه جبرانی این کلاسها متعاقبا اعلام خواهد شد.
دانشجویان کارشناسی ارشد باستان شناسی توجه داشته باشند کلاسهای آقایان دکتر سید مهدی موسوی کوهپر و دکتر سید رسول موسوی حاجی این هفته (هشتم و نهم مهر ماه) تشکیل نخواهد شد. برنامه جبرانی این کلاسها متعاقبا اعلام می شود.
دانشجویان عزیز توجه داشته باشند لطفا جهت انتخاب واحد مطابق برنامه ترمی ارائه شده نسبت به اخذ درس اقدام فرمایند. در صورتی که دروس اخذ شده کمتر از حداقل انتخابی است پیش از اتمام زمان انتخاب واحد به گروه و یا آموزش مراجعه فرمایند.
برنامه ترمی کارشناسی باستان شناسی
برنامه ترمی کارشناسی ارشد باستان شناسی- بدون گرایش
برنامه ترمی کارشناسی ارشد باستان شناسی- گرایش پیش از تاریخ
برنامه ترمی کارشناسی ارشد باستان شناسی- گرایش دوران تاریخی
کارشناسی ناپیوسته باستان شناسی
فرم پروپوزال دانشجویان کارشناسی ارشد
شیوه نامه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد
سید مهدی موسوی کوهپر
دکتری باستان شناسی- دوران تاریخی
مرتبه علمی : دانشیار
نوع همکاری : پاره وقت
یعقوب ابراهیمی
دانشجوی دکتری باستان شناسی اسلامی
مرتبه علمی : مربی
نوع همکاری : تمام وقت
حامد وحدتی نسب
دکتری باستان شناسی-پیش از تاریخ
مرتبه علمی : دانشیار
نوع همکاری : پاره وقت
سید رسول موسوی حاجی
دکتری باستان شناسی دوران اسلامی
مرتبه علمی : دانشیار
نوع همکاری : مدعو
محمد رضا چیت ساز
دکتری باستان شناسی دوران تاریخی
مرتبه علمی : استادیار
نوع همکاری : مدعو
رضا مهرآفرین
دکتری باستان شناسی دوران تاریخی
مرتبه علمی : دانشیار
نوع همکاری : مدعو
محمد قمری فتیده
دکتری باستان شناسی-پیش از تاریخ
مرتبه علمی : استادیار
نوع همکاری : تمام وقت
       
 
 
مازندران - نوشهر - خیابان
 شهید عمادالدین کریمی
 بن بست پاسارگاد
 کد پستی :

 46678-54651 
 تلفن :
 01152321986
 فکس :
 01152322004
 پست الکترونیک :
 info@marlik.ac.ir
Skip Navigation Links
پژوهشکده باستان شناسی
پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی
همایش ملی باستان شناسی ایران
همایش بین المللی باستان شناسان جوان